| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa inlocuiesc cutia de viteze manuala cu una automata? Este posibila operatiunea si cam cat m-ar costa?

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Se poate acest lucru, cu conditia sa fie compatibila cu tipul de masina. Costul manoperei nu poate fi mare daca timpul de executie al montajului si demontajului nu depaseste un anumit timp, deoarece toate atelierele de repatatii calculeaza manopera in functie de timpul de executie si coeficientul de dificultate al lucrarii. Dar inainte de executarea lucrarii, puteti negocia valoarea manoperei.

| covexrobu a răspuns:

Cred ca ar fi mai usor sa iti cumperi o masina automata decat sa te chinui sa faci modificarea si omologare si toate hartiile. O cutie automata este foarte scumpa la un Opel astra din 96 un prieten a cumparat cu 600 de euro cutia. Si este o masina la care piesele nu sunt asa de scumpe. Dar la una mai noua cu siguranta este mai scumpa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate schimba insa implica mai multe modificari. Costul variaza de la masina la masina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu vreau sa inlocuiesc automata cu manuala bmw 525d e60.Maine dimineata incepe operatia de schimbare.