| RZV9193 a întrebat:

Poți pleca cu mașina de 16 ani în alte țări?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti pentru ca parintii trebuie sa-ti faca declaratie pentru un insotitor major. Apoi doar Germania permite condusul la 17 ani. In celelate trebuie sa ai 18 ani.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa-i spuna cineva Violletei (eu nu pot ca m-a blocat) ca iar este pe langa subiect! Sa citeasca legile si apoi sa abereze: https://www.autovit.ro/......e-sa-faci/

| Mariaavrmaiancu a răspuns (pentru Salontanul):

N-ai ce-i face. Asta e in lumea ei. Si pe mine m-a blocat. laughing

| Violleta2022 a răspuns:

La 16 ani nici nu poti avea permis de masina si categoric NU poti pleca nicaieri din tara, ca esti minor si ai nevoie de insotitor legal.

| relian a răspuns:

laughing serios? Ai dat si raspuns cistigator deja laughing cascadorii risului, ma prapadesc de ris.
Deci tu ai intrebat ce anume? Mai citeste odata intrebarea ta si apoi sa ne spui si noua, sau unora care a inteles ce ai intrebat, deci sa ne spui cei naspa la intrebarea ta ok?

Tu intrebi daca poti pleca cu masina in alta tara. Asta asa in mare si dai un singur amnunt si anume citi ani are masina ta, nu citi ani ai tu, toti asta au si priceput, desi intrebarea suna f clar daca poti pleca cu o masina de 16 ani vechime intr-o alta tara.

Deci pana la urma ce ai vrut sa intrebi? Daca ai dat deja raspuns cistigator, inseamna ca ai vrut sa intrebi ceva, dar ai scris cu gtotul altcevalaughing
In loc sa spui ca tu ai 16 ani, ai scris ca masina are 16 ani, e bun si asa rau, cei care au raspuns nau bagat de seama nici unul din ei.

Deci in loc : DE trebuia sa scrii LA, atunci era vorba despre tine.Dar ai scris DE asta face referire la masina laughing E bun si asa rau.Merge, nu te vede nimeni, sintem pe aici intre noi

| relian a răspuns:

laughing serios? Ai dat si raspuns cistigator deja laughing cascadorii risului, ma prapadesc de ris. Ar trebuie sa iti dai singur cistigator

Deci tu ai intrebat ce anume? Mai citeste odata intrebarea ta si apoi sa ne spui si noua, sau unora care a inteles ce ai intrebat, deci sa ne spui cei naspa la intrebarea ta ok?

Tu intrebi daca poti pleca cu masina in alta tara. Asta asa in mare si dai un singur amnunt si anume citi ani are masina ta, nu citi ani ai tu, toti asta au si priceput, desi intrebarea suna f clar daca poti pleca cu o masina de 16 ani vechime intr-o alta tara.

Deci pana la urma ce ai vrut sa intrebi? Daca ai dat deja raspuns cistigator, inseamna ca ai vrut sa intrebi ceva, dar ai scris cu gtotul altcevalaughing
In loc sa spui ca tu ai 16 ani, ai scris ca masina are 16 ani, e bun si asa rau, cei care au raspuns nau bagat de seama nici unul din ei.

Deci in loc : DE trebuia sa scrii LA, atunci era vorba despre tine.Dar ai scris DE asta face referire la masina laughing E bun si asa rau.Merge, nu te vede nimeni, sintem pe aici intre noi

| ReddY25 a răspuns:

Nope