| Medicina a întrebat:

Bună ziua! În ce țări nu poți să ajungi cu mașina?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

La modul general nu poti ajunge cu masina in tarile care fata de Romania sau alte state vecine (sau state prin care trebuie sa treci pentru a ajunge la destinatie), sunt despartite de intindere mare de apa: mari, oceane etc
Ca poti face artificii ca urcarea masinii pe vapor/feribot asta e altceva, dar strict ca sa iau masina sa ajung cu ea in UK de exemplu nu se poate
Cu masina pot ajunge direct fara "artificii" in Spania, Franta, Italia sau mare parte a Turciei de exemplu, dar nu in Noua Zeelandă happy
Deci unde despart 2 tari o apa nu se poate ajunge direct cu masina, unde nu exista apa se poate ajunge cu masina, depinde insa de distanta ca una este sa faci 800 km si alta 5000 km

| Violleta2022 a răspuns:

Tarile statelor unite ale americii, Canadei, Antacta, Australia, Noua Zeelanda, Insulele din oceanul pacific, Africa samd.
Poti ajunge la ele totusi cu avionul sau vaporul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Coreea de Nord sigur nu poți.

| ReddY25 a răspuns:

Madagascar

| Darius50boss a răspuns:

Cam în toate țările poți, in afară de cele care sunt la o distanță mare