| antrebarisiraspunsuri a întrebat:

Recomandari de masina buna de facut uber? Ieftina, consum mic si usor de intretinut. Multumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Conditia este ca masina sa fie relativa noua, adica maxim 10 ani, sa fie curata si bine intretinuta.
Orice masina gasesti, sub 10 ani vechime, cu capacitatea cilindrica de 1400-1600 cmc este foarte buna, fiindca are consum mic de conbustibil si este usor de strecurat in trafic si de parcat.

| mihai69 a răspuns:

Orice mașină nouă, electrică, hibridă sau benzinară cu instalație GPL.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Logan 2, motor dci sau 1.2 benzina.
Dar sa stii ca la uber ai "concurenta" cu masini premium, nu stiu cat de bine o vei duce cu Logan.

| Silwian a răspuns:

Cred ca ce a electrica e cea mai buna!

| pashkal a răspuns:

Logan 1.2 daca ai bani, daca nu unu mai vechi cu 1.4 ca astea vechi nu au 1.2 doar alea 2014