| Marian_Codrutz_2000 a întrebat:

Renault Clio 2, sau Renault Clio 3?
DE ce? Ce motorizare?

3 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Clio 2 e mai accesibil la piese, s-au vandut foarte multe. Clio 3 are motorizari mai rafinate, gasesti 1.4 16V si 1.6 16V cu puteri mai mari decat la Clio 2. In rest la costuri sunt cam tot pe acolo, cu precizarea de mai devreme in legatura cu piesele. Ambele modele sunt reusite, fiabile si rezistente, mie personal imi place mai mult Clio 3 ca design.

| Eduaard a răspuns:

Clio 3, e mai nou

| Fr3You a răspuns:

Clio 3, motorizare 1.2 75 cp 16v, e economic si isi face treaba. Daca vrei ceva mai puternic, atunci 1.4 sau 1.6 benzina