| exatlonromaniarazboinicii a întrebat:

Renault, ford, sau skoda? pareri pro -contra

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Renault - motoare bune pe benzina
Ford - ceva dieseluri bune, suspensii foarte bune, confort, spatiu
Skoda - Volkswagen sub alta forma, multe rebuturi.

| DaniTDCI a răspuns:

Ford, ti-o recomand cu incredere

| Alexul99 a răspuns:

Ford si skoda sunt mai fiabile, atat din punct de vedere al pieselor, cat si al constructiei masinii.

| alexwahl a răspuns:

Skoda definitiv. Diesel sau benizna,nu conteaza. Motoare rezistente,consum acceptabil, pisese la indemana, peiese ieftine, de regula, la skoda se lucreaza usor. Masina buna si pentru oras cat si pentru drumuri lungi. Nu sunt fan skoda, dar marca asta e mai sus decat ford sau renault.Cel putin in ochii mei,

| asperger3 a răspuns:

Skoda. O masina fiabila. Am avut o tamponare si a fost si un renalut implicat si noi cu skoda am scapat ieftin pe cand renault, loganul si pegout-ul erau muci si asta la 60 la ora...
Pe noi ne-au lovit in spate.