| RaulGeorge798 a întrebat:

RENAULT MEGANE 2 VS OPEL VECTRA C (AMBELE DIN 2007), Motorizari 1, 5 DCI la renault, 1, 7 CDTI la Opel.Raspunsuri despre PUTERE,CONSUM, FIABILITATE, ELEGANTA."Vorba aia NEMTZII FAC MASINI SI O FAC BINE".Eu optez pentru O P E L, voi?

Răspuns Câştigător
| LadyLilith a răspuns:

Si eu ti-as recomanda Opel. Cu autoturismele fratuzesti, mai ales cele pe diesel, numai treaba sa nu ai. Iti da batai de cap, sunt scumpe piesele, nu merita. Opel Vectra C e o masina mai mare, o berlina frumoasa, eleganta, emana putere cu motor de 1.8 si 142 CP. La adresa lui Renault nu am pareri pro. Si cum ai zis si tu "Nemtii"winking

| RaulGeorge798 explică (pentru LadyLilith):

Mda, se pare k nu numai eu am avut aceeasi parere despre OPEL, nu zic ca nu e bun renault doar ca... sa stii si eu am auzit chestia aia cu motoarele diesel la francezii de la Reno, la un vecin avea niste probleme, apropo... cam asa este "CAPITALA MASINILOR DIN INTREAGA LUME A FOST, ESTE SI VA FI GERMANIA"nu este tara sa faca masini mai bune k ea happy

| LadyLilith a răspuns (pentru RaulGeorge798):

Da, sunt total de acord. Marca germana e o marca de jos cu toate palariile. Nici eu nu am nimic impotriva masinilor frantuzesti, dar toata lumea se plange de ele. Si tata a avut Renault si numai probleme au fost, ba cu motorul, ba cu cutia de viteze, ba cu schimbatorul. Si daca nu ai garaj, e mai bine daca nu iei pe diesel ca iarna nu porneste nici Dumnezeu o masina pe diesel. Si trebuie sa scoti in fiecare seara acumulatorul si sa-l duci inauntru. Opel e masina faina (bine, aici nu ma refer la Corsa de exemplu ca mie cutiutele astea de chibrite nu-mi plac). Eu iti doresc succes si sa o folosesti cu sanatate happy si drumuri fara accidente iti doresc happy

| MariusF23 a răspuns (pentru RaulGeorge798):

Exista. Japonia.

4 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Eu nu inteleg de ce te-ai uitat la 1.5 dci cand e si 1. 9dci, mult mai bun.