| Nuuu a întrebat:

M-ar interesa pareri pro\contra despre Renault Megane 2 (consum, fiabilitate, etc), de preferat de la persoane care au sau au avut! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| utu2005 a răspuns:

Haha... da e tare faza cu schimbatul becului, intr-adevar e mai greu de schimbat becul la megane dar nici chiar atat, e cam tras de par filmuletul clar! eu il schimb in 2minute poate nici atat! fara sa dau roata jos, doar deschid capota! in fine...sunt la al 2-lea megane, am avut unul diesel 1. 5dci din 2005 bicorp si acum am un sedan 1. 6. 16V din 2007.Concluzie: foarte multumit! mai ales de benzinar! mult mai vioi! intr-adevar diesel-ul consum mai micut dar mai lenes mai ales vara cu clima pornita, si Doamne fereste daca pica injectoarele si altele, iar benzinarul mult mai vioi dar cu un consum in oras intre 7. 5-9. 5 depinde cum o calci! iar extraurban am scos 5. 4 cel mai putin iar normal 5. 7 Este o masina FRUMOASA fata de altele (cu prestanta) parerea mea! siguranta si altele.NU te mai lua ce zic altii care nici macar nu au intrat vreodata intr-o asemenea masina, despre costuri URIASE si prostii de genu' asta.Am un amic care si-a luat o Skoda Octavia 2 si are numai probleme! nu le mai insir aici ca o lungesc prea mult! deja am scris un pomelnic happy daca vrei mai multe detalii vb happy Numai bine si bafta in ceea ce iti doresti. Mie unu' mi-a placut cum arata megane in cuida faptului ca toti imi ziceau sa nu iau renault, dar dupa ce au mers cu mine si a mai trecut ceva timp, NU au mai zis nimic happy

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Designul interior e nasol dita mai volanu naspa tapiterie la fel ca la logan si benzina consum mult eu am un opel vectra de motor 2. 0 motorina si am atins 200 km/h deci si dieselurile fug

| dink08 a răspuns:

Nu am avut renault, dar am un prieten ce are un garaj. A spus ca in general la frantuze este complicat, filtrele pentru exemplu nu sunt foarte usor de ajuns la ele, nu se compara cu o nemteasca.Aici ai un mic exemplu intre o franceza si o nemteasca: http://www.youtube.com/watch?v=nXCZ2v-nIF4.

| Sofer a răspuns:

Renault e ca loganul plin de plastic calitate naspa. Alege Golf 4-5 sau Skoda Octavia cu motorizarea 1.9 TDI si nu vei regreta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am Megan II 1. 9DCI. Masina este super OK, consumul nu mi se pare mic deloc (6exterior si 7. 8 interior), pica rar piesele dar cand se intampla iti faci imprumut la banca, mai ales daca ai "noroc" ca mine ca pentru o siguranta erau sa ma puna marii mecanici RENAULT BRASOV sa repar motorul (aproximativ 5000lei). Masina OK dar foarte greu de intretinut

| Ovidiku a răspuns:

Apropo la un Golf 6 2012
Trebuie să dai bara față jos plus far ca să schimbi un bec.
Ce spuneți de asta.

| gogaie998 a răspuns (pentru Ovidiku):

Nici o treaba, prietene. vorbesti ca sa te afli in treaba.
e suficient sa scoti capacul de vizitare si poti sa accesezi locul daca te pricepi. prima oara e mai greu.