| Mario1994 a întrebat:

Renault Talisman 2016 second-hand e la 11.000-12.000 euro, în cât timp va fi ieftin la 8000-9000 euro?

3 răspunsuri:
| TheGentleman a răspuns:

Peste 10-15 ani când nu o să mai conteze pe piața auto.

| johnnny123 a răspuns:

Timpul nu este singurul factor care influențează prețul unui autoturism, deci este aberant să întrebi "în cât timp va fi mai ieftin"

Depinde foarte mult în ce stare este automobilul, câți km are la bord, cât de ușor și la ce preț găsești piese de schimb, cum este perceput modelul pe piață, cât este de fiabil, etc.

Un automobil vechi de 1 an care are 80 000 km, a fost în trei accidente și este în stare jalnică poate să fie mult mai ieftin decât un automobil vechi de trei ani, care are 20 000 km la bord și a stat numai în garaj.

| OldSoul a răspuns:

Adriana, nu mai astepta sa se ieftineasca, hai sa furam unul cat inca e "proaspat"winking rolling on the floor