| wannabe a întrebat:

S-a dat o noua lege cu privire la datul examenului de permis de soferi. Sala am luat-o. Dar care este taxa si cate ore de condus trebuie sa platesti pentru a putea reda examenul de oricate ori doresti pana il iei?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Modificarile aduse Ordinului MAI 268/2010, in privinta valabilitatii testului teoretic, se aplica incepand cu 5 octombrie, asa ca se aplica doar celor care sustin testul teoretic incepand cu aceasta data.
Pana atunci se aplica reglementarile actuale, asa ca va trebui sa sustii iarasi testul teoretic.

| mgtow a răspuns:

Daca nu treci la condus si dai din nou trebuie sa faci 6 ore de practica si taxa de examinare banuiesc ca e la fel pentru proba de condus, iti zice la scoala unde esti inscris

| Intruder19 a răspuns:

Din octombrie intra legea in vigoare. Daca iei sala si pici la traseu nu mai e nevoie sa dai sala din nou doar traseul DAR trebuie sa astepti 15 zile iar in alea 15 zile esti obligat sa iei minim 6 ore suplimentare. Sala este valabila cat dosarul adica 1 an.

| razvan131997 a răspuns:

Dupa ce pici orasul, trebuie sa mai platesti alte 6 ore de condus pentru a-l putea da din nou. Probabil ca trebuie sa platesti 6 ore de fiecare data dupa ce pici orasul.