| alinutzacodruta a întrebat:

Daca ati facut scoala de soferi si ati dat examenul auto, postati aici mica istorie a desfasurarii : cate puncte ati facut, ati luat sau nu, greselile din trafic in timpul examenului...

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Baiatul meu a dat de 3 ori sala...si a cazut... a fost in perioada cu invatatul dupa cartile de pe taraba...care erau diferite de ceea ce se cerea la sala... Dupa a treia sala a trebuit sa plateasca 72 roni...si a renuntat...cred ca nu este o ideea rea...asa candidatii vor fi mai pregatiti cand se prezinta... Dar multi au avut noroc si au luat sala... el mereu a cazut cu 21 de pct. Era asa de furios ca a spus ca nu va mai da... dar la vreo 2 saptamani s-a anuntat ca intrebarile de la sala vor fi pe site-ul Politiei Rutiere si asa sansa candidatilor va fi mai mare... Oricum, nu mi s-a parut corect... ei stiau destul de bine dupa ce invatau candidatii pentru carnetul auto...si au profitat din plin editurile, cei care le-au conceput si politia...Sa speram ca va lua sala la urmatorul examen...Succes! Inca nu stim de traseu... Sa scrie cei care au trecut prin asta!

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Am facut asta acum 30 de ani. Se pune? laughing
Pe "vremea mea" se dadea si poligon, ceea ce acum nu se mai face. De-aia colegi de-ai mei, dupa un an-doi de condus masina, inca nu sunt capabili sa dea cu spatele.

| florinel_8849 a răspuns:

24 din 26 si am dat 6 din6 mecanica

Răspuns utilizator avertizat
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Baiatul meu a dat de 3 ori sala....si a cazut...a fost in perioada cu invatatul dupa cartile de pe taraba...care erau diferite de ceea ce se cerea la sala....Dupa a treia sala a trebuit sa plateasca 72 roni...si a renuntat...cred ca nu este o ideea rea...asa candidatii vor fi mai pregatiti cand se prezinta....Dar multi au avut noroc si au luat sala....el mereu a cazut cu 21 de pct. Era asa de furios ca a spus ca nu va mai da...dar la vreo 2 saptamani s-a anuntat ca intrebarile de la sala vor fi pe site-ul Politiei Rutiere si asa sansa candidatilor va fi mai mare...Oricum,nu mi s-a parut corect...ei stiau destul de bine dupa ce invatau candidatii pentru carnetul auto....si au profitat din plin editurile,cei care le-au conceput si politia...Sa speram ca va lua sala la urmatorul examen....Succes!Inca nu stim de traseu... Sa scrie cei care au trecut prin asta!

| tracky a răspuns:

La sala am luat 25 de puncte. La oras m-a pus sa fac urmatoarele : mers inapoi paralel cu bordura 50 m, parcare laterala, garare pe stanga ( asa ceva nu inveti la scoala de soferi ) pe care am facut-o din ochi si mi-a iesit perfect. De aceea e bine sa-i zici instructorului sa te invete cam orice, pentru ca examinatorii tind sa te pice daca nu le dai partea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O data din greseala am picat cu 6

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi sa luat carnetul pentru viteza.am luat 3 luni am auzit ca daca mai dau odata raman la 1 luna.am 36 de ani si regulile sau schimbat enorm.nu am vrut sa invat pentru ca am vrut sa vad ce pot.cand am ajuns la giurgiu am dat examenul si nu am luat pentru 2 puncte.martea urmatoare m-am dus din nou si ni am luat pentru 1 punct. o sa dau din nou in fiecare marti si joi pana cand il voi lua.

| dadsaffsd a răspuns:

Gbrltdr nu te supara dar copilu tau e batut in cap vai-demine de 3 ori o picat si mai ales la sala thooamne ce om.