| TomaAlex282 a întrebat:

Sa limitez o motocicleta cu 49cp pentru A2? Primesc numai raspunsuri 50/50, ba da ba nu. Vreau din punct de vedere legal, nu ca "lasa ca nu se uita". Pot cicrcula cu ea in conditia in care respecta raportul greutate/putere? Sau e strict numarul de cp precizat?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

CATEGORIA A2
Motociclete cu puterea maximă de 35 kW, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0, 2 kW/kg și care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale.

Daca respecti ce e mai sus ești legal

| TomaAlex282 explică (pentru suntserios):

35kw vine 48cp. efectiv un cal putere peste limita. dar de exemplu ninja-ul 400 (tot 49cp) se conduce fara limitare in uk care au aceleasi legi ca noi. dar depaseste cu un cp. asta nu stiu eu, daca pentru motorul care vreau sa il iau, care are aceeasi output de putere se aplica si aici?