| Ionuț_Andrian_1993 a întrebat:

Sai,am un scuter loncin si am o problema cu el, nu mai da scânteia deloc la bujor dar lumini si stopurile de aprinde.Va ar putea fii defecțiunea...

2 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Sunt multe situaţii posibile; probabil CDI prăjit... Ai verificat şi tu firele, bobina de inducţie, magnetoul? Mufe, siguranţe, releu pornire? Bujia e curată? Eşti ambiguu, dă mai multe detalii.

| AlexanderMcQueen a răspuns:

Trebuie schimbata bujia daca ai observat ca nu are scânteie. Sper ca ai benzina laughing