| aplyseby1994 a întrebat:

Sal TPU. Puteti sa imi spuneti daca se poate pune la un bmw 630 model 2005-2009 coupe lambo doors? Daca da la ce modele din cele enumerate mai sus(cele din 2005, 2006, 2007, 2008 sau 2009) se poate pune asa ceva si cam cat ar costa achizitionarea balamalelor si a tot ce trebuie+manopera; si daca stiti un service unde se fac lucrari bune de acest gen si preturile de la acel service cam pe unde bat ar fi si mai bine...merci anticipat

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Am la 1700 de lei lambo dors pentru 630 ca al tau si manopera 500 de lei!

| aplyseby1994 explică (pentru FurtunaDiesel):

Am inteles. As vrea sa imi dai id tau sau mail ceva fortuna...ca intereseaza mai multe detalii si cu privire la multe alte chestii

10 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu folosesc messenger dar daca vrei te ajut aici cu orice vrei laughing

| aplyseby1994 explică (pentru FurtunaDiesel):

Am inteles, dar unde pot scrie aici intr-o fereastra privata de exemplu? nu asa sa pun intrebari...

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru aplyseby1994):

Citeste in sectiunea ajut-o la forum!

| aplyseby1994 explică (pentru FurtunaDiesel):

Hmm...u esti senior si imi spune ca pentru a putea sa iti trimit un mesaj tr sa fiu senior. Cum altcumva pot sa iti trimit?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru aplyseby1994):

Spune aici ce ai de spus, si am sa iti raspund!

| aplyseby1994 explică (pentru FurtunaDiesel):

Deci eu am 17 si fac majoratul in vara. Momentan am un audi a6 din 2003 2.5 TDI quattro, fullpotional, s-line cu evacuare schimbata. Daca pana la majoratul meu care este in vara mai reusesc sa strang ceva bani...as vrea un bmw 630. parintii mei au rata pana in mai la o masina si dupa ce termina rata as vrea sa iau un 630 la mana 2. Ce parere ai? se merita? Ce probleme poate sa apara la aceasta masina? cum imi dau seama daca e busita sau avariata. Noua nu cred ca am cum sa o iau. Alta intrebare.cu cat platesc mai mult la taxele de stat la un 630 benzina model 2006-2008 euro4 decat la a mea care ti-am zis, 2.5 tdi euro 3. cam cu cat ma costa mai mult taxele obligatorii la stat decat la un 630? alta intrebare: cum se comporta un 630 pe timp de iarna? are probleme cu pornirea ceva? din cate mai stii si u. daca ii pun cauciucuri de iarna p spate si pe fata derapeaza permanent? este vreo diferenta? am anumite surprize? pot merge pe timp de iarna decent cu el fara sa derapeze? alta intrebarElaughing : la audiul meu cat m-ar costa sa ii schimb farurile si stopurile sa pun din alea cu leduri? sau sa ii pun folie de aceea: negru mat?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru aplyseby1994):

Un 630 e prea puternic pentru un incepator, ca sa nu mai adaug ca tractiunea spate nu este deloc indicata in Romania nici pentru un senior dar pentru un incepator, ca sa nu mai adaug costul intretinerii si cate o sa strici la ea pe drumurile pline de gropi din Romania. Taxele o sa fie mult mai mult al 630. Pe timp de iarna derapezi cu tractiunea spate pana te saturi, cu pornirea nu ai probleme, dar ai cu mersul, cauciucurile te ajuta dar nu cat sa nu derapezi, nu prea poti merge decent, mergi cam incet si trebuie sa fi foarte atent, ca si incepator risti sa o lovesti si nu prea merita, la Audi modificarea becurilor aproximativ 700 de lei ceva profesional, si 250-300 la colt de strada. Folie daca te referi pe geamuri nu iti recomand fiindca cele mate nu ti le omologheaza si risti sa ramai fara talon si sa stai cu masina in garaj, si folie autocolanta pentru masina, sa faci masina negru mat te costa 53 de lei/mp si calculezi si tu cat are masina ta!

| MaxiValau a răspuns:

Sau, nu ar fi mai usor sa-i dai numarul de telefon intr-un mesaj privat?

| aplyseby1994 explică:

Si revenim la intrebare...in ce cadru privat? ca asta am intrebatlaughing