| andy14 a întrebat:

Sal TPU stiti o scoala de soferi din Bucuresti in care pot sa dau de categoria b de la 16 ani? Am vazut o scoala de soferi care scria pe masina permis de la 16 ani dar am uitat cum se numea firma. FUNA!

11 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Doar de la 18 ani poţi da de permis.
În S.U.A e de la 16 ani.
Pe curând!

| andy14 explică (pentru PedoBarbie):

Am gasit de la 16 ani in Romania

| ombladon a răspuns (pentru andy14):

Ai visat probabil...Sau nu ai observat ca scria categoria A1 sau B1

| andy14 explică (pentru ombladon):

Http://abc-sofer.ro/ nu am visat :)

| ombladon a răspuns (pentru andy14):

NU ai cum sa dai de permis de la 16 ani, poate doar sa incepi sa inveti atunci...

| andy14 explică (pentru ombladon):

Poti sa iei permisul la 16 ani poti sa conduci masina legal de la 16 ani tongue

| ombladon a răspuns (pentru andy14):

Poti sa o iei pe mama ta cu tot cu permisul tau luat la 16 ani si sa te arunci in fata primului tir pe care il vezi.Nu stiu cine ti-a bagat prostia asta in cap, suntem in ROMANIA nu in America...Nici macar nu poti incepe scoala de soferi categoria B la 16 ani, o poti incepe la 17 ani si 9 luni...

| andy14 explică (pentru ombladon):

Sunai pe ei si vb nu cu mine tongue

| ombladon a răspuns (pentru andy14):

La 16 ani nu poti da decat de categoria A1 si B1, degeaba visezi tu permis categoria B la 16 ani. http://www.permis-de-conducere.ro/......se-auto-94 Mai exact, citeste asta: 16 ani împliniţi pentru categoriile AM, A1 şi B1;
18 ani împliniţi pentru categoriile A2, B, BE, C1, C1E şi Tr;
20 ani împliniţi şi o experienţă de cel puţin 2 ani de conducere a motocicletelor din categoria de permis A2, sau cel puţin 24 de ani, pentru motocicletele din categoria A;
21 de ani pentru categoriile C, CE, D1 şi D1E, precum şi pentru triciclurile cu motor cu puterea de peste 15kW;
24 de ani pentru categoriile D, DE, Tb şi Tv.

| andy14 explică (pentru ombladon):

Si ce masina are 400 kg?

| ombladon a răspuns (pentru andy14):

Un exemplu, ar fi Microcar