| Vlad9371 a întrebat:

Voi ce ati alege intre Ford Mustang si Dodge Charger? De ce?

15 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ford Mustang:
- Mai usor;
- Mai confortabil in interior;
- Consum mai mic (Nu se pune problema oricum dar o spun);
- Mai usor de condus (Cu mult);
- Garda la sol mai mare (Pe strada este un avantaj pe circuit un dezavantaj);
- Are servodirectie.
- Este Ford.
Dodge Charger:
- Motor mai puternic;
- Viteza de varf mai mare;
- Acceleratie mai buna;
- Cuplu mai mare;
- Aspect mai impunator;
- Este o masina care accepta foarte mult tunning (Si Mustang-ul accepta dar nu la nivelul unui Dodge);
- Este Dodge (Da stiu sus am spus ca este Ford dar sunt doua branduri incredibile);
- Garda la sol mai mica (Pe circuit poate fi un avantaj);
- Greutate mai mare, si asta face ca motorul sa suporte tuning mult mai bine, masina ramanand pe sol la viteze mari;
- Se controleaza mai usor la viteze mari dar este greu de condus pe strazi (Este o masina de circuit mai mult);
- Are motorul racit din 3 parti ceea ce ii da o autonomie mai mare;
- Dezvolta o putere constanta de la 1000 pana la 7000 de ture ceea ce constituie un avantaj chiar si la cursele de sprint, pe circuit nu se pune problema evident ca este un avantaj.
- Nu are plastic in interior care sa scartaie, sa troncane si sa bata din toate incheieturile;
- Are un motor mult mai fiabil, deoarece are un randament mic comparativ cu potentialul lui si automat o rezistenta mai mare in timp;
- A detinut timp de 8 ani recordul pentru cea mai bine echilibrata masina de serie din lume.

Ca o concluzie aleg Dodge Charger pentru ca...(Vezi mai sus)!

| mgtow a răspuns:

Mustangul pentru ca e masina mai smechera o vad mai bine.

| CM7YRE a răspuns:

Un Charger ar fi mai bun pentru ca in majoritatea filmelor, pe Chargere se ridica pilotii pe 2 roti happy

| heddy10 a răspuns:

Dodge Charger. Este o masina foarte puternica. Are o viteza de varf mai mare. Este un "Muscle Car" adevarat.Sunetul este incredibil. Si cand sta pe loc pornita toarce asteptand sa o dezlantui.

| Teo a răspuns:

Dodge Charger normal.
Pentru ca aceasta masina este un vis.
Nu stiu alta explicatie.

| Neculae a răspuns:

Frate aleg MUSTANGUL ca e mai musculos si atrage mai repede atentia motorul de 2, 5L cat si cei 345CP(cai putere) asa ca Mustangul ramane pe primul loc pentru mine PS:am si eu un Mustang asa ca stiu ce vorbesc

| djrobby a răspuns:

Ford Mustang. este mult mai impunatoare!

| xBlueEyes a răspuns:

Dodge-ul pentru ca pare mai agresiv si este mai frumos.

| DannySteel a răspuns:

Dodgewinking pentru ca ii mai puternic si aspectu rupe, mustangu nu-i urat da nici nu ma prea atragewinking

| WhiteWolf7 a răspuns:

Acu depinde si ce ani.Insa e cam foarte greu de ales pentru ca amandoua sunt masini cu personalitate, iar in rest parerea mea coincide cu cea a lui FurtunaDiesel.Tot Dodge, insa pe mine unu, ma atrage mai mult Challenger-u din 70-73 decat Charger-u.

| denismaria92 a răspuns:

Ford. de ce? sunt fana fordblushing

| AlexCrytek a răspuns:

Cam greu de ales finda amandoua sunt masini puternicebig grin dar eu as alege Ford Mustang happy

| AngelQeen a răspuns:

Doua masini puternice deci Ford Mustang mai frumusel si mai slabutz a Dodge asa ca ti-as sfatuii sa alegi Dodge nu conteaza frumusetea ok? Si nu lua in clcul ca is fatatongue

| AngelQeen a răspuns:

Plus ca Fordul este un dezavantaj in curbe caci derapeaza

| Andrey_9059 a răspuns:

Eu as alege Dodge Chager pentru ca el este mai puternik la viteza!