| xt9000 a întrebat:

Sall all.am un scuter piaggio bravo.am cumparat o bujie noua,are scanteie,compresie, am curatat carburatorul, am cumparat si ulei pentru mixul cu benzina dar tot nu porneste doar pentru maxim 3 secunde si dupa aia moare..idei?

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

E bobina, întrerupe undeva... Trebuie schimbată, nu e aşa scumpă, pe net se gseşte între 42 şi 69 de lei, http://www.piese.com.ro/......a-763.html
La obor precis o găseşti la 25 de lei.
Verifică totuşi înainte platina, să nu fie "puşcată", cum se zice, apoi ocupă-te de bobină... Baftă!