| geany_6563 a întrebat:

Sall all.

vreau sa iau curent de la un scuter pentru un amplificator care merge la 12 v,,,, merge sa iau curent daca n-am baterie,,, sa o leg pe firele alea direct,,, se arde ceva pe acolo,,,

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Este foarte important să ai baterie, chiar și una goală este suficient de bună, încât să stabilizeze tensiunea.

| geany_6563 explică:

Pai am una dar e slaba la amperaj dar fara bateria aia nu po merge cu scuteru ca daca o scot moare motoru nu se tureaza,, app vroiam sa iau un scontact universal,, dar trebuie sa renunt la firu negru pentru tensiune, o avea ceva?