| samsung011 a întrebat:

Sall...am gasit un opel vectra din 95` diesel, cu motor de 1.7, masina arata bine in poze si vrea 1300 de euro. oare merita? si ce sa verific la ea? cam care ar fi boala lor? funda

Răspuns Câştigător
| DimLight a răspuns:

Boala oricarei masini e uzura, rugina. verifica astea si intreaba daca e schimbata de curand distributia cand o schimbi trebuie eschimbata si pompa de apa, bafta

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

La 1300 de euro nu prea vad ce poti verifica. La pretul si la varsta asta nu te poti astepta la prea multe, cred ca important e sa te asiguri ca masina a fost bine intretinuta si motorul o mai duce cativa ani.

| activ a răspuns:

Motoru de 1.7 diesel este cel mai bun, la banii astia chiar daca nu este inscrisa sau este pe bg tot merita, in pricipal Vectra B este o masina frumoasa si isi mentine si pretu.

| Predat0r a răspuns:

Mai bine te duci undeva pe o rampa sau la un elevator si te uiti la filetele proaspat desacute si iti vei da seama ce s-a schimbat ( si la vopaseau de pe praguri. daca este mai noua este clar ca a fost lovita si nu cred ca merita sa risti sa o iei ). Daca o iei lovita exista posibilitatea sa se fi dereglat caderea la directie si la opel vectra nu se regleaza caderea. ( La golf 3 de exemplu caderea este reglabila )