| adibirsan a întrebat:

Sall am si eu un piaggio grillo si de ceva timp incoace nu se mai tureaza pana la maxim desi i-am curatat carburatorul, am schimbat bujia si filtru de aer ii in regula.
Poate puteti sa imi dati un sfat ca nu stiu ce sa mai fac?
Va multumesc!

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Iti trebuie experienta sa reglezi carb.bine.si amestecul.n-ai nici unservice pe aproape sa-l duci? s-ar putea sa fie si toba infundata.

| stronzzo a răspuns:

La ce te referi cand zici nu se mai tureaza?, Nu mai trage cu aceeasi putere?, Cand ai desfacut carburatorul ai verificat pernuta aia alba de sub capacul negru al carburatorului, sa nu fie uzata?, zi-mi diferenta de inainte de a face probleme.asa te pot ajuta.

| adibirsan explică:

Nu am nici un service pe aproapre.
Poi inainte mergea bine si se tura motorul la maxim adica prindea viteza maxima, dar acum nu mai trage ca inainte merge mai incet nu mai vrea sa fuga. Uni zic ca din carburator dar o sa incerc sa pun un alt carburator sa vad cum reactioneaza. Apropo de toba am curatato si am si dato jos de tot da tot asa face nu ajunge la viteza maxima. De exemplu am facut intrecere cu un priete tot cu o minimibra cu pedale ca a mea putin difeita la aspect si inainte de nu a trage mergea la fel ca a lui, insa acum merge de abia jumatate cat a lui si nu stiu ce sa ii mai fac. Va multumesc!