| Catana_Alex_1998 a întrebat:

Sall. Am un scuter Piaggio Gilera Tiphoon de 49 cm3 si am la el filtru de aer dinacela din burete (filtru lui original). Daca i-asi cumpara un filtru SPORT ce avantaje a-si avea? Consum? Putere? Viteza? Dau funda celui care imi spune avantajele.:*

2 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Poti sa-i faci urmatoarele modificari:
1.rolele in variator 4, 7 sau 5 grame
2.pe ambreiaj, arc contrast alb, arcurile mici, verzi
3.filtru malossi (aceeasi forma cu originalul ) de culoare rosie
4. Daca mai ai ceva bani, un variator Malossi Multivar si o toba Leo Vince ar schimba si mai mult prestatiile motorului tau!
www.piese-scutere.net/products/ROLE-VARIATOR-PIAGGIO-TYPHOON-16-X-13.html
rycymoto.ro/dezmembrari/product.php?id_product=2291

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Tu schimba intai rolele, pune-i de 5 grame ca de 4.7 nu le gasesti in tara. Schimba-i si filtru de aer cu cel pe care ti l-am recomandat Malossi rosu, te costa cam 50 de lei totul si spune-mi cum merge, bafta Alex!