| cossmy a întrebat:

Sall... ce ati alege intre un volkswagen golf, passat, audi A4 si renault megane? Sa zicem ca sunt toate cu motoare pe benzina, de 1.8 la 110cp. Ca sa nu se puna problema de putere. Ma refer doar la fiabilitate, durata de viata, cat de bune sunt, care va plac, daca ati condus, care merge mai bine si mai frumos...etc. adica comentati despre fiecare sau despre cel care va place.mersihappy

Răspuns Câştigător
| maryy a răspuns:

Eu as alege Passatul sau Audi4, cu toate ca nu ma indoiesc ca si Renault Megane sau VW Golf nu sunt masini bune, dar totusi cel mai mult ma incand Audi4. E o masina buna, puternica care rezista si nu ai si cine stie ce probleme cu ea.Acum depinde cum e ingrijita. Poti avea orice masina, dar cat timp o ingrijesti nu ai probleme cu ea si va arata foarte bine. O spun din propria experienta.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Audi A4, pentru că-mi place.
Și știi ce, gusturile nu se discută.
Pa, pa.

| Nokitochikushi a răspuns:

Crezi ca audi A4 are durata de viata buna? hai sa facem o proba eu cu vw golf $ de ex şi u cu audi A 4 pe un drum cu gropi. şi să vedem care e mai rezistentwinking care joaca / bate happy iar de comaditate e tot golful. doar ca audi e mai sprinten. happy

| nitro2010 a răspuns:

Eu am audi a4 din 98 am luat-o cu 200000 de ca si am mai facut eu vre 100000 si acum inca mai merge nemtii nu fabrica fier vechi ci masini

| thegame9 a răspuns:

BMW 320-318 nu iti place? laughing

| MariusToc a răspuns:

Golf passat audi

| Sofer a răspuns:

VW Golf 4 1.6 merge frumos si intretinere ieftin la fel si la 1.9 TDI pe care il recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Audi...normal :d

| NYCUXXL a răspuns:

Din variantele care le-ai dat as alege AUDI A4 dar la passat daca e vorba de passat cc las audi a4 pentru el

| tughi72 a răspuns:

Cele mai bune masini sint nemtesti. aEu am Wv Bora 4*4, de 10 ani o folosesc am parcurs peste 100000 km fara probleme doar intretinere(ulei etc)o recomand garantat.

| Viorel1997 a răspuns:

Eu ti-as spune sa alegi audi a4. dar mai degraba un motor diesel. piese ieftine/multe prin dezmembrari, manopera ieftina, etc..Cat despre un vw. golf, l-ai putea alege dar modelul de Golf 4 diesel (1.9 tdi), un consum mic, masini destul de atragatoare ca design in special varianta hatchback zic eu.

| mariovalcea a răspuns:

Eu am un a 4 din 2008 si sa iti zic mai sigur e cea mai buna masina facuta pentru siguranta si confort...Iti recomand audi ca are motor bun si nu consuma.Parerea mea.