| IsaBeLLaa a întrebat:

Sall
mii s-a spart ecranul la gps unde pot sa-l schimb sau sa-l pot repara
stiti pe cineva in bucuresti? mersi
funda

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca este ecranul spart nu ti-l primeste la garantie fiindca este din vina ta nu a producatorului. Nu exista nici un service specializat pe asta in Romania decat sa te duci la reprezentanta marcii care a facut GPS-ul nu stiu ce model ai si contra cost sa iti schimbe ecranul dar sincer este cam scumpicel si nu prea merita, sau la centrele de reparat telefoane ai mari sanse sa il pori repara eu am reparat in pasajul de la obor candva un ecran de GPS dar stiu ca pe vremea aia mi-a luat 3 mil 100 erau leii vechi dar dadusem vreo 13 mil pe el deci probabil acum au mai scazut preturile fiindca se gasesc pe toate drumurile GPS-uri poti sa te duci pana la obor si in pasajul care leaga magazinul Bucur Obor de ACR cand intri pe la intrarea de la Bucur Obor de la McDonald cobori si imediat pe stanga era un centru de telefoane care repara si GPS-uri dar nu stiu daca mai sunt acolo poti sa te interesezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar dacă este în garanţie, aceasta va fi anulată la constatarea lovirii ecranului. Deci, decât să cauţi schimbarea sau repararea acestuia, mai bine cumperi unul nou, fiindcă preţurile de reparaţie în afara garanţiei sunt NESIMŢITE!
Aş fi vrut să-ţi pot da un răspuns care să te bucure, dar asta-i situaţia.

| Ciocoflencea a răspuns:

Poti sa te duci la magazinu de unde la-i cumparat, daca este in garantie, daca nu poti sa cauti pe cineva sau chiar u sa dai fostul ecran jos si sa atasezi altul.