| JRD a întrebat:

Daca ecranul s-a spart si il pun in orez se repara?

3 răspunsuri:
| notefree a răspuns:

Nu va evolua intru-un iphone 6 plu tinel peste noapte si te faci cu iphone

| funnnyman32 a răspuns:

Salut! Este cea mai mare prostie pe care am auzit-o vreodata! In niciun caz nu se repara asa. Daca s-a spart ori iti cumperi alt display daca este telefon/laptop. Si nu, nu se repara in orez. Ecranu se inlocuieste cu un altul nu se repara in orez e o prostie cine ti-a zis asta, bafta!

| SwizZ a răspuns:

S-ar putea să evolueze chiar.
Exemplu:
Am pus mai demult un Samsung Galaxy S3 în orez deoarece i-au ieşit butoanele de sonor şi peste 1 săptămână, nu numai că i-au revenit butoanele, dar s-a transformat în S4!

Lăsând gluma la o parte, frate ce ai? Nu se repară ecranul dacă-l bagi în orez... Chestia cu orezul este valabilă dacă ai scăpat telefonul în apă, sau dacă cumva a îngheţat. Şi nu este la sigur, doar ai şanse să se repare, deoarece orezul este un foarte bun absorbant de lichid.