| qwertyuioppp a întrebat:

Am 17 ani si abia astept sa imi cumpar o masina si pana acum m-am gandit la un Jaguar Type s 3.0 v6 un Jaguar Type x 3.0 un bmw 320i e46 sau la un golf 5 care vi se pare mai buna?
As vrea sa stiu de asemenea daca imi cumpar o masina din Germania cat m-ar costa transcrisul si cat m-ar costa transportul?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Golf 5, restul nu sunt masini de incepator, iar o masina cu un motor de 3 litri o sa te usuce la asigurari, impozite, benzina consumata... dar ce zic eu oricum se ocupa taticu de costuri.

| Braunion a răspuns:

Alea sunt masini pentru soferi cu vechime, cu sute de mii de km in spate, nu pentru incepatori, mai ales cand este vorba despre copii de 18 ani.
In al II-lea rand ca nu-ti cumperi nimic, ti se cumpara. E o mare diferenta...
In locul tau m-as multumii cu un Matiz sau o Solenza. pana si Loganul este o masina greu de condus pentru un incepator, si tu visezi la motoare de 3.0 in V cu tractiune spate!

| Galatz a răspuns:

Parerea mea este urmatoarea:
http://www.google.ro/......http?/url

Daca vrei poti sa imi acorzi si funda.

| nikutrofin777 a răspuns:

La intrebarea ta as zice sa cumperi jaguar
x 3.0. sunt foarte rezistente masini si bune, sau daca vrei o masina intr-adevar buna, incearca mitshubisi lancer evolution x. Succes.