| FaKeEw a întrebat:

SALL TPU! am si eu un pocket bike si scapa benzina pe la carburator este un furtun maro si iasa benzina pe acolo...

Nu mai am sfoara la el si ca sa il pornesc trebuie impins dar cand il imping se aude motorul ca ar porni si cand dau de accleratie nu se misca roata... sad DAU FUNDA PT CEL MAI BUN RASPUNS SI CEL MAI RAPIDwinking

Răspuns Câştigător
| Florin45 a răspuns:

Pot fi 2 motive.1.plutitorul de la carburator este spar si astfel nu iti mai inchide cuiul potou si iese benzin pe tub sau e blocat cuiul pontou are putina mizerie.2.cand il inpingi de obicei trebuie sa apesi si maneta de ambreiaj.