| PaulMPIC a întrebat:

am un scuter Peugeot S L si nu mai porneste benzina sta in el de vreo 3 luni ce poate sa aiba? happy DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Incearca asa : prima data schimba benzina, apoi scoate cheia de contact si baga vreo 50 - 70 de pedale ca si cum ai vrea sa-l pornesti (asta va face sa ajunga sigur benzina la bujie) dupa ce ai dat 50 - 70 de pedale baga cheia de contact si incearca acum sa-l pornesti daca asa nu va porni, du-l la service auto! Bafta!

1 răspuns:
| viotedy a răspuns:

Curata carburatorul/vezi daca are benzina in filtru.