| Marius_Mihai__2OP9 a întrebat:

Am tinut benzina in scuter o luna de zile si nu mai porneste scuterul, poate fi de la benzina?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O luna de zile nu e deloc mult ca benzina sa faca probleme.

| mihai69 a răspuns:

Eu am folosit și benzină mai veche de câțiva ani...

| carevaescu a răspuns:

Nu e de la benzina

| AndreeaXMaria a răspuns:

Dacă ai ținut benzina în scuter o lună de zile și acesta nu mai pornește, ar trebui să verifici starea bateriei căci ar putea sa fie descărcată, să te uiți la/sa cureți filtrul de benzină ca poate sa fie înfundat sau murdar, să verifici carburatorul și să înlocuiești benzina din rezervor cu una proaspătă.
Dacă problema încă persistă și după ce ai făcut toate acestea, ar trebui să apelezi la un mecanic specializat pentru a descoperi problema.