| BogdanMarian90 a întrebat:

cam cat ar prinde o dacia solenza?

1 răspuns:
| Alexul99 a răspuns:

Depinde de starea in care se afla masina, depinde de kilometri, de motorizare. pana si anvelopele fac o diferenta de cativa kilometri.
Nu te gandi ca prinde bordul, nici loganul nu ia 220 :))
Dar dupa mine, un 160-170 in cele mai bune conditii in care poate fi masina.
Daca vorbim despre o rabla plina de rugina si cu motorul praf, atunci se schimba foaia.
Uite aici un test : https://www.youtube.com/watch?v=m-OdwkNQJHo
Masina din test banuiesc ca este bine intretinuta, altfel nu cred ca s-ar fi dus peste 100-120.
Sa stii ca solenza este o masina buna daca intentionezi sa iti cumperi una, destul de fiabila si usor de intretinut.
In aceeasi categorie de pret poti gasi si un cielo, dar aici ramane la alegerea ta.
Mult succes.