| ashta a întrebat:

ce parere aveti de gamurile fumurii? ce stiti trebuie omologate? daca da cat costa? FUNDA

Răspuns Câştigător
| Dragos16V a răspuns:

Au multe avantaje geamurile fumurii. Pe langa aspect, ajuta in mentinerea unei temperaturi interioare mai scazuta decat in cazul geamurilor normale datorita respingerii unei bune parti a radiatiilor solare. De asemenea, tot din acelasi motiv, interiorul masinii se va deteriora mai greu. Asta conteaza foarte mult mai ales in cazul in care ai parti de piele. Folia pentru geamuri cu un procent de reflectie a luminii cu un procent mai mic de 30% ( maximul legal ) are de obicei omologare RAR ( asta depinde de firma producatoare ). Ca sa iesi mai ieftin poti sa iei folie la metru de la cineva care vinde si daca nu poti s-o pui tu singur sa dai cuiva care a mai pus ( tot cautat de pe net) niste bani ca sa iti puna. Eu m-am uitat anul trecut de niste folie si erau preturi incepand cu 30 de lei/mp. Voiam sa-mi pun in fata, dar mi-am dat seama ca nu-mi place sa vad mereu prin ea, asa ca am renuntat. Am in spate si pe luneta. E foarte placuta senzatia de intuneric din spate. Se simte in toata masina, de exemplu cand merg si e soarele din spate nu imi intra multa lumina din spate, iar in rest e contrastul mai mare interior/exterior.

2 răspunsuri:
| DN7 a răspuns:

100 euro

| bonaventura a răspuns:

Sunt foarte cool geamurile fumurii. daca pui folie omologata de costa cam 3 milioane luneta si geamurile din spate