| 254367 a întrebat:

suneti-mi si mie va rog frumos daca aveti idee mi-am luat o masina un audi a 6 disel 2.0 2006 as vrea sa stiu si eu ce taxe trebuiesc platite si mai ales cat trebuie sa dau pentru asigurare, inscriere si ce mai trebuie, va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Vektor a răspuns:

Asigurare cel putin 1000 ron/an, impozit anual 210ron, 1179 taxa auto daca masina ii euro 4 sau 138 euro daca ii euro 5, rar-ul cam 100ron plus alte taxe maxim 50-100 ron

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste 1000 euro. Nu înscrie masina pe numele tau daca ai sub 30 de ani. Daca o inscrii pe numele mamei tale sa zicem, ai reducere la asigurare.