| Alexandruuuuuuu a întrebat:

Salutare TPU, dupa multe chinuri m am hotarat si o sa mi achizitonez un Opel Vectra B 1.8 16v. In afara de asigurare care e vreo 6 puuliioane si Taxa verde vreo 250-300 de Heuro, Ce taxe mai trebuiesc platite? Cum sta treaba cu numerele alea rosiii, adica pot sa le iau chiar daca n am asigurare, n am nimic? Nu inteleg cum sta treaba cu ele si ce trebuie sa fac dupa ce cumpar masina propriu zisa?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asigurarea si taxa de timbru sunt cele mai costisitoare

in plus trebuie sa mai dai 150 lei la RAR si inca vreo 150 pentru taxa de inmatriculare si taxa de certificat... si cam atat + rovigneta cam 130ron/an daca vrei sa circuli in afara localitatii

numerele rosii le scoti in momentul in care masina este inmatriculata pentru prima data in tara