| AlexandarAlx a întrebat:

Sallut am 14 ani (in decembrie fac 15) si la 16 ani vreau sa dau scoala de soferi si sa imi iau o motocicleta.Nu stiu ce sa aleg dintre o moto cross 125cc si yamaha yzf r125, pentru oras (daca imi iau moto cross ma plimb si pe camp), mie mi-e frica ca e grea yamaha si nu pot sa o tin e mare... (din cate poze am vazut) si moto cross (din cate poze am vazut era mica) Dati-mi niste sfaturi.
Si la permisul de conducere ce m-ar pune sa fac (am vazut niste video dar erau de 2 min ) niste video daca se poate.Multumesc

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Alege cartea ma tata. Ca de alergat pe motocicleta o sa faci toata viata.

| Crouky a răspuns (pentru cristimihailov):

Bine punctat!

Răspuns utilizator avertizat
| cristimihailov a răspuns (pentru OfDutyBoy):

Stai linistit. O sa iti schimbi parerea cand o sa mai cresti.
Acelasi sfat l-am primit si eu cand eram mic.

Si nu prea l-am ascultat.

Ma gandesc des la cat de dobitoc am fost ca nu am ascultat sfatul ala...

Poate tu o sa scapi si nu o sa ai procese din astea.

Răspuns utilizator avertizat
| cristimihailov a răspuns (pentru OfDutyBoy):

Cum iti spuneam, esti inca mic. Nu conteaza, nici eu nu am ascultat. Viata ar putea fi grea fara carte, dar trece. Stai linistit.