| chity a întrebat:

Abia ce am luat permisul de conducere de o saptamana si as dori sa imi spuneti ce masina ar fi buna pentru inceput. Am un buget de 3 mii de euro. Mersi

2 răspunsuri:
| Gherghel_Marcel_1976 a răspuns:

Salut. eu zic un golf 5 1.6 benzina e super pentru oras lasa dizelul.

| danutzdanutzyy a răspuns:

Salut. Ti-as recomanda ca idee una diesel, cu conditia sa nu mergi cu ea subturata ca sa nu infunzi turbina si injectoarele. Ai vreo preferinta la marca? Personal recomand ceva fiabil si durabil in timp. La 3000 gasesti un Golf IV 1.9 TDI la 101 cai papusa. Poti incerca si la un Golf 5, dar cu siguranta la aceeasi bani va fi mai uzat decat un IV. As zice si un seria 3 e46, dar incepator fiind, nu cred ca tractiunea spate iti este cea mai potrivita. Important e aspectul general al masinii. Daca are un aspect ok la ext. si int. clar masina a fost intretinuta. Ideal ar fi sa poti sa si testezi masina, eventual sa mergi la un service pentru un control cap-coada, asta daca vanzatorul e de acord