| anonim_4396 a întrebat:

Aceasta intrebare este pentru toti utilizatorii TPU care detin permis de conducere.
Oare este cineva pe acest site care a facut scoala de soferi cu instructorul Sandu Voicu de la scoala DINU din Sebastian Sector 5. Daca este as dori sa ii pun cateva intrebari. Aceasta intrebare nu este pentru funda dar voi da funda celui care ma ajuta.

O intrebare ar fi - Cu voi a fost exigent? Oare este normal ca un instructor auto sa te faca sa prinzi frica de el?

Răspuns Câştigător
| dudutm a răspuns:

Nu te lasa calcat in picioare.
Muta-te la alt instructor daca consideri ca te simti jignit de respectivu. Alta modalitate ar fi sa-i dai si o bataie daca intrece masura. Daca o sa mergi cu frica la orele de conducere nu prea o sa inveti mare lucru, trebuie sa fi relaxat. Oricine a gresit la inceput, deci...

3 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Ionutz dupa cate mi-ai zis eu in locul tau ma dadeam jos din masina si ma mutam la alt instructor nu rost sa mai continuii daca nu iti place de instructor! Si eu fac acum scoala de soferi (Cluj)si am un instructor de nota 10 de intelegem de minune! No acum mai ridica el tonul cate odata pentru ca trebuie sa invat nu sa stau! Dar sa tipe si sa se enerveze niciodata! Cand gresesc ma atentioneaza si imi explica calm!

EU MAINE M-as DUCE SA MA MUT LA ALT INSTRUCTOR! MUTATE PANA NU II PREA TARZIU!

| andrey23 a răspuns:

Daca mai tipa la tine vezi sa nu fie nimeni in spatele tau si tranteste-i o frana calumea sa muste putin din bord sau din parbriz. si zic sa cauti alt instructor, mai poti sa si vorbesti cu directorul scolii si sa ii zici ce face el happy

| dudutm a răspuns:

Sfatu meu e sa te muti la alt instructor. Vezi pe este pe site pe www.drpciv.ro o sectiune cu scolile si intructori din diferite orase si arata rata de promovabilitate. Vezi care are cei mai multi elevi promovati de la scoala respectiv din orasu tau si incearca sa te muti la el.