| xs1der a întrebat:

Pentru a obtine fisa medicala pentru permis auto imi trebuie si fisa de scolarizare pe langa buletin? Inca nu am fost la scoala de soferi dar am vorbit cu un instructor de la acea scoala si mi-a spus sa am fisa medicala facuta pe langa cazier si banuiesc ca ma va ajuta el sa ma inscriu sa imi faca fisa de scolarizare.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti trebuie fisa medicala de la medicul de familie. Pe ea trebuie sa-ti treaca antecedentele medicale (vaccinuri, etc. Stie el!) si cu fisa in mana te duci la o clinica unde sa-ti faca testul psihologic si treci pe la fiecare cabinet in parte inscris pe fisa. Uite cum arata fisa: http://bit.ly/2p0qtnF
Cartea de identitate (buletin nu se mai face din 2002) in mod normal iti fac ei copie acolo. Pentru asta poti sa te duci cu o copie pe langa original. Te poti trezi ca n-ai copiator. Cazierul il iei in 10 minute de la politia judetului si in unele orase mici, de la politia oraselor. Poti sa intrebi la tine in judet si localitate de unde poti lua. Dosarul scolii "trebuie" sa-l faca instructorul. Asa spune legea. Succes!