| TRN a întrebat:

Salut:
Acum 2 zile am facut praf suspensia pe spate la bicicleta si as vrea sa aleg dintre aceastea 2
http://www.playbike.ro/produs.php?id_produs=882
sau
http://www.playbike.ro/produs.php?id_produs=3197

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde unde mergi cu bicicleta aia. Daca vrei pentru asfalt este ok RockShox Ario dar daca vrei pentru drumuri forestiere, pietre, nisip, macadam este ok Manitou Swinger 4, daca vrie o bicicleta de munte si de off road ca sa ma exprin intr-un termen mai pe sleau nu este ok nici una din optiuni deoarece amortizeaza bine dar le vei schimba repede!

| rossi46 a răspuns:

Depinde de ce amortizor ai avut inainte si in ce conditii s-a stricat. Desi cel de RockShox e cu siguranta mai usor decat cealalta varianta, cel cu arc poate fi folosit pe terenuri mai dificile. Parerea mea este sa-ti cumperi Manitou Swinger 4-way insa fi atent la descriere ca arcul nu este inclus in pret. Bafta!

| alex_9656 a răspuns:

Pentru 600 lei pe o sispensie mai bine iei o bicicleta nouo sau iti faci o suspensie. sa fim seriosi 600lei!