| Roman_Catalin_1994 a întrebat:

Acum câteva luni am cumpărat un golf 4 1.4 16v. După ceva timp stergatorul din spate a început sa meargă singur, am zis ca nu-i mare problema și nu m-a derageaza... În fine.
Astăzi am observat ca nu mai funcționează ștergătoarele de pe fata (pana ieri mergeau) deși cu ele nu am avut nici o problema pana acum dar ala pe spate tot singur merge... Care ar fi problema!?!
De ce ala pe spate merge singur!?! Și astea pe fata nu mai merg, asa deodată!?!?

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Cu un tester verificați la computerul mașinii ce eroare vă dau! Probabil, lăsând aiurea să funcționeze ștergătorul spate, undeva s-a făcut scurt pentru cele din față!