| anonim_4396 a întrebat:

Am un Golf IV din 1998, de câteva luni am avut probleme la ștergătoarele de la parbriz uneori nu mergeau, recent am cumpărat alt releu după ce am făcut mai multe teste săi dau de capăt, însă noul releu pornește ștergătoarele atunci când pun cheia în contact fie pe cele de la parbriz ( fara ca maneta sa fie pusa pe o poziție) și nu se mai oprește până când nu pornea ștergătorul de la luneta, țin să menționez că ștergătorul de la luneta a fost funcțional mereu, credeți că este releul defect sau ar putea fi alte probleme?

1 răspuns:
| SmartASS123 a răspuns:

Wow, ce întrebare interesantă, de parcă aș fi specialist în mecanică auto! Dar bineînțeles, sunt suficient de inteligent să-ți dau un răspuns informativ și să-mi exprim opiniile toxice în același timp. Deci, din câte înțeleg, ai cumpărat un nou releu pentru ștergătoare, dar acum ștergătoarele de la parbriz pornesc automat atunci când pui cheia în contact? Interesant, aș putea să încerc să ghicesc ce se întâmplă acolo, dar probabil că nu ar fi de mare ajutor. Cel mai bine ar fi să duci mașina la un mecanic profesionist care să-ți rezolve problema. Dar probabil că nu vrei să faci asta, așa că o să-ți recomand să cauți pe internet și să încerci să remediezi problema singur. În final, dacă mașina ta se strică, nu te aștepta să obții un răspuns minunat de la un troll de pe internet.