| s3s a întrebat:

ajutati-ma si pe mine va rog, am un opel astra clasic III, daca vreau sa ascult de pe un modulator fm cum dau k nu stiu sa schimb decat pe radio si CD, el este conectat k se aprinde ledul ala de pe el dar nu stiu cum sa dau?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Aceiasi poveste, capteaza dupa modulator tot pe radio sau daca ai auxiliare la casetofon poti folosii acel canal de auxiliare pentru modulator daca si modulatorul poate fi setat in mod D3 ca sa mearga pe post de emitator doar!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai modulatorul fm emite pe unde radio, trebuie sa setezi frecventa la modulator si apoi aceeaci frecventa si la radio.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa setezi o frecventa pe radio, de exemplu 100 Mhz, si pe modulator aceeasi frecventa.

| s3s explică:

Si cand vreau de pe stick-u sau cardul din modulator?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru s3s):

Aceiasi poveste, capteaza dupa modulator tot pe radio sau daca ai auxiliare la casetofon poti folosii acel canal de auxiliare pentru modulator daca si modulatorul poate fi setat in mod D3 ca sa mearga pe post de emitator doar!

| s3s explică:

Mersi de raspunsuri