| scoobydoo15 a întrebat:

Am 1, 69 si vreau sa dau de carnet pentru moto, ce motocicleta credeti ca ar fi indicata pentru inaltimea mea? M-am gandit la yamaha yzf r125 sau honda cbr 125r. Yamaha fiind pana acum pe primul loc, insa nu stiu daca voi atinge cu picioarele astfaltul. Dati-mi si alte sugestii privind alegerea motocicletei. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Yamaha e faina si buna. ajungi fara probleme.

| Kennedy97 a răspuns:

Pai: aici conteaza doua lucruri: 1.Motocicletele de genul asta le poti avea daca ai peste 18 ani. 2. Daca vrei pentru viteza, iti recomand Yamaha. Daca vrei pentru o manevrare usoara iti recomand Honda...aici conteaza alegerea ta.

| Radu921 a răspuns:

Exista pe piata de second hand si niste chopere de 125cc, sunt mai joase si ofera mai multa siguranta pentru ca ajungi mai repede cu picioarele pe asfalt, si pentru ca au centrul de greutate mai jos te ajuta si in curbe. Choperele au o deficienta la viteza dar stau mai bine pe asfalt si nici nu arata chiar rau. (Si eu si baiatul meu am mers primul an pe un chopper de 125 si nu am cazut niciodata, cum am trecut pe vitezane/turing am luat cate o tranta si eu si el. Ca peste tot si in moto conteaza prima impresie, daca e de siguranta ai sanse sa continui, daca e de precaritate esti tentat sa gasesti solutii alternative.) Succes si intelepciune.

| PoliTmFan a răspuns:

Eu iti recomand un kawasaki ninja big grin