| HelloWirus a întrebat:

Salut am 15 ani si 6 luni. Pot sa dau de carnet pentru categoria A1? Imi doresc foarte mult sa dau. Si daca stiti cat mar costa scoala? Multumesc Anticipat si fundita.

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Salut! Doar de la 16 ani făra 3 luni poți obție permis pentru. A1. Cursul cuprinde 30 de ore de instructaj și costa cam 650 lei.
Mari succese și o zi cu zâmbet!

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Poti da de A1 de la 16 ani, dar poti face scoala cu 3 luni inainte. Deocamdata perioada de examene moto este inchisa oricum!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te stresa, pentru permis de conducere categoria A poti da examen doar dupa implinirea varstei de 18 ani iar scoala o poti incepe cu trei luni inainte de implinirea varstei de 18 ani. Numai bine!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am vazut explicatia si revin, nu observasem ca este vorba de subcategoria A1(nu categoria, poate de aceea am gresit, oricum imi cer scuze). Nu poti sa dai examen pentru subcategoria A1 decat dupa ce ai implinit varsta de 16 ani, doar scoala o poti incepe cu 3 luni inainte de implinirea varstei. Numai bine!

| HelloWirus explică:

Ioandelasal am specificat ca este vorba de categoria A1 ( pentru motoare pana in 125 cm3) Dar nu stiam cat costa si daca pot nsa o dau inainte de 16 ani.Multumesc oricum.

| HelloWirus explică:

Nui nimic Ioandelasal. Multumesc oricum.