| WinKing8989 a întrebat:

Cat costa sa dai de carnet categoria B1 pentru Atv la 16 ani?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru obtinerea permisului de conducere nu se plateste taxa de examinare, se plateste doar contravaloarea acestuia, respectiv suma de 68 de lei.
In schimb te costa mai mult scoala de conducere, nu este o suma fixa, depinde de fiecare scoala, cat anume costa gasesti pe site-ul unei scoli de conducere care pregateste pentru aceasta categorie si este in localitatea ta sau in apropiere.

| WinKing8989 explică (pentru Ioandelasal):

De exemplu la tine catr costa? Pentru B1!

| Ioandelasal a răspuns (pentru WinKing8989):

Nu ma intereseaza, am depasit 70 de ani.