| catalin542000 a întrebat:

Salut, am aceasta eroare în bord, Audi braking guard and ACC not available și de aici dacă apăs sa activez line asistul, nici el nu merge.

Este vorba despre un audi A8 din 2010 (modelul mai nou de 2011-2013) 4.2tdi.

Stiu unde sunt tablourile de siguranțe, am verificat siguranță la adaptive Cruise control(nu este arsa) si de găsit siguranță pentru braking guard și acc, nu găsesc.
Nici nu cred ca sunt sigurante pentru funcțiile acestea sau habar n-am.
M-am uitat pe o carte de siguranțe și nu am văzut siguranță pentru braking guard sau acc.

Ma puteți ajuta cumva, știți unde sunt siguranțele sau aveți o carte de siguranțe ceva ca nu am nimic pe ce sa ma uit sau documentez și de cautat am cautat pe net dar fără succes?

1 răspuns:
| Adrian5575 a răspuns:

Aici ai nevoie de un tester. Iti zice exact unde e problema.