| catalin542000 a întrebat:

Detin un Audi A6 C6 2006 Break 2. 0TDI 140cp.

Are pachet lumini ambientale (cele roșii) la portiera si nu se aprinde nici o lumină.
Am tot cautat in cele trei panouri de sigurante, dar nici acum nu am gasit siguranta de la aceste lumini.
Imi puteti trimite o carte ceva, detaliat cu sigurantele aferente sau stiti cumva la ce siguranta sa ma uit?

Am cautat pe net de mi-a venit rau.

2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

La cd iti trebuie? Ca sa te dai mare sa te lauzi cu ce masina ai tu si altii sa nu aiba nici o femeie din cauza luminitelor tale!

Eu am un tico

Nu ti-se pare ca ar terebui sa iti fie asa putina rusine si sa nu iti mai faci niciodata luminitele alea!?

| catalin542000 explică (pentru RxTx):

Auzi, dar fara suparare, nu ti se pare ca esti un pic cam prost asa? Intreb si eu pentru un prieten!
Am, o problema, am nevoie de ajutor, daca nu sti, atunci vezi-ti de treaba.
Treaba cu laudatul, nu stiu de unde ai scos-o, ce crezi tu, ca masina pe care o detin este cea mai de top? Sunt multe alte masini mai frumoase si mai luxoase decat a mea de un miliard de ori, faptul ca tu ai un tico, oarecum, iti inteleg frustrarea.

Si pe deasupra ca sa revin la subiect, pun pariu ca tu ai citit cuvantul lumini si atat, ai si inceput sa comentezi ca sa nu mai zic eu acum ca cine comentezi tu.
Luminile alea de care vorbeam eu ca am o problema la masina, nu mi se aprind, sunt de la PORTIERA!
Acele luminite rosii de pe fata portierii exact sub incuietoarea portierii care tine portiera inchisa. De alea luminite sunt vorba, nu mi se aprinde la nici o portiera si nu stiu de ce. Nu este vorba de nici un far.

Si treaba cu "Nu ti-se pare ca ar terebui sa iti fie asa putina rusine si sa nu iti mai faci niciodata luminitele alea!?", de fapt, ar trebui eu sa iti zic, Nu ti se pare ca ar trebui sa iti fie rusine pentru faptul ca pe langa ca nu citesti tot comentariu, pe langa asta esti si prost?

Si daca ar fi sa zic sa am un far ars sau farurile arse cum ai banuit tu probabil, Nu ti se pare normal ca ar trebui sa le fac? Nu stiu, intreb si eu pentru un prieten! Daca ai tu chief, mergi tu noaptea fara faruri, poate vezi mai bine decat ziua.
Dar la cum ai citit(asta daca ai citit) comentariu si problema pe care o am, am impresia ca nu vezi bine nici ziua, daramite noaptea(si fara faruri.).

Acum in momentul asta,(nu te oblig pentru ca este urat din partea mea), daca dai dovada de bun simt si nu esti mandru, ai putea sa iti ceri niste scuze. Daca nu, am sa consider incontinuare ca esti incuiat.
Scuze ca ti le zic, dar meriti. Deci ca sa vezi, mi-am cerut si scuze, ca sa vezi cat de rusine imi este.

Si vezi ca nu ai punct, virgula, nici logica in ceea ce ai scris in primele 6 randuri.

AA, si inca ceva, si daca ar fi sa fiu "bogat" sa zic, asi avea atat teoretic cat si practic tot dreptul sa iau ce consider eu de cuviinta chiat daca este ieftin sau foarte scump. Treaba cu "eu ma laud ca am ce am si altii nu au", este deja, parerea mea, expirata, depasita de mult.
Faptul ca eu mi-asi cumpara ceva scump din BANI PROPRII, nu inseamna o lauda, inseamna un rezultat, al tuturor actiunilor mele pe care le-am facut. Adica munca, etc. Faptul ca altii nu au, nu este vina mea, asta o sti si tu destul de bine(ce naiba). Toti am avut aceleasi sanse egale odata cand ne-am nascut si am fost la scoala, faptul ca altii au invatat mai mult si altii mai putin de unii au ajuns directori, avocati, etc si altii pe strazi, cersetori, este fix alegerea lor, nu le-am inchis eu cartea din fata ochilor, ei si-au inchis-o.
Hai ca deja am lungit-o, deci sper sa intelegi de data asta ce am vrut sa spun aici referitor la ceea ce ai scris tu.