| Bruninhos a întrebat:

Salut, am achizitionat si eu un GOLF 4 fabricat in luna a 12-a a anului 2000, motorul este 1.6 S.R dar vad ca nu este trecuta norma de poluare, aveti idee cam ce euro ar putea fi? 3 sau 4?

5 răspunsuri:
| paulmicutz a răspuns:

Eu zic ca e euro 4 ca e aproape de 2001.

| Adikis a răspuns:

Esti sigur ca nu e trecuta nicaieri? Am auzit ca la masinile aduse care nu au trecuta emisia de Co2 trebuie sa te duci la RAR sa ti-o masoare si te cam costa. Succes

| Bruninhos explică (pentru Adikis):

Nu, nicaieri nu este trecuta norma Euro

| Adikis a răspuns (pentru Bruninhos):

Cel mai probabil cand o sa te duci sa iti platesti taxa o sa te trimita inapoi la RAR sa iti calculeze cota de emisii Co2 si doar dupa o sa iti poata calcula taxa. Sper sa nu te coste mult.

| twingoo a răspuns:

Euro 3