| MariusMrs12 a întrebat:

Salut, am cumparat de curand un atv de 125cc, merge sa-i schimb setul si carburatorul si sa-l duc la 200cc? Daca nu, cum as putea sa-l fac mai puternic? In afara sa schimb pinionul si sa castig viteza dar sa pierd forta sau invers.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa schimbi motorul ATV-ului, daca vrei sa-l faci de 200cc.
Dintr-un atv de 200 poti face uunuld e 125 dar nu se poate vice versa.
Vezi ca ai nevoie de permis de soferie, ca sa-l sofezi, iar daca ai 16 ani, limita este maxim 125cc

| Mihai0101 a răspuns:

Nu nu se poate! Poti face improvizati la alimentare la carburator sa aiba putere mai multa dar nu recomand!