| SDElyan a întrebat:

Salut, am un e46 136 cai i-am schimbat bujiile din cauza ca imi pornea greu, dar acum tot la fel pornește, durează cam 4, 5 secunde și scoate un fum alb gri asa, dacă merg cu ea și opresc nu mai pornește asa greu.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Nivelul la apa cum este? Verifica apa si vezi daca scade, daca se intampla sa scada, atunci intra apa in cilindri, fumul ala alb de la asa ceva ar veni, asta daca spui cai fum alb.
Apa in cilindri poate intra ca este garnitura de chiloasa defecta, asta asa in cazul cel mai fericit.

| SDElyan explică (pentru relian):

Când o țin mult la automat după când pornește scoate fum alb și a-și revine imediat după nu scoate deloc

| relian a răspuns (pentru SDElyan):

Du-te si scaneaza, sigur ar trebuie sa ai ceva coduri, asa din ce descrii nu stiu cine te poate rezolva.