| Vulturraul05 a întrebat:

Salut, am cumparat de curand un scuter malagutti f10 defect.
Porneste daca pun mana unde vine filtrul de aer cu filtru nu porneste (l-am cumparat cu filtru dar fara burete in el am pus eu burete si nu porneste).
Poate fi din filtru?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Filtru este buretele ce zici ca ai pus, alt filtru de aer nu are. Daca nu porneste are probleme, de aia este si defect.Probabil o fi de la carburator, sau mai rau de la cilindru sau cilindrii, pistoane etc.

Cumperi ceva defect cand esti sigur ca stii ce probleme ar avea si stii sa repari.Ori ai crezut ca gata dai lovitura, pui un burete si ala o sa mearga struna laughing se pare ai luat teapa.