| maryus_8595 a întrebat:

Buna TPU am si eu un scuter malagutti f12 phantom si cand il pornesc sta la relanti cand accelerez se opreste de la ce e? (filtrul de aer nu e infundat)

4 răspunsuri:
| TenZo a răspuns:

Trebuie facute reglajele la benzina ( ori ia prea putin si se opreste ori ia prea mult si se ineaca) sau poate sa mai fie o problemea treage prea mult aer.

| maryus_8595 explică:

Eu m gandeam la altceva k ia prea multa si se ineacawinking

| asaTicalos a răspuns:

Daca are soc trragei socu si lasa-l asa 5 minute daca nu are si sta la relanti lasa-l asa 5 min si dupa pleci cu elwinking motoru rece sau inecat

| leo987 a răspuns:

Nu ia benzina. Verifica conducte, cablu acceleratie etc